O farme

Permakultúrna farma majer hospodári prírodným spôsobom na úpätí Štiavnických vrchov v opustenej časti obce Nová dedina. Zameriavame sa na produkciu tradičných, ale aj zabudnutých odrôd zeleniny a ovocia. Na našej farme hospodárime bez použitia chemických postrekov a priemyselných hnojív. Na potlačenie škodlivých organizmov využívame obrovskú diverzitu našich plodín a prirodzených nepriateľov jednotlivých škodcov v tzv. permakultúrnom systéme pestovania.

Okrem pestovania zeleniny a ovocia sa Permakultúrna farma majer zameriava aj na pestovanie a zber liečivých rastlín v okolí farmy, okrem toho pestujeme vlastné huby, chováme zvieratá, pestujeme rastliny na predaj, robíme vlastné semienka. Proste prírodná farma.

Tri piliere produkcie permakultúrnej farmy majer:

  • Kvalita (Všetky naše rastliny sú pestované bez použitia priemyselných hnojív a pesticídov v tzv. bio kvalite)
  • Čerstvosť (Takmer všetká produkcia ponúkaná na trh je zbieraná deň pred samotným predajom alebo dokonca v ten istý deň)
  • Vlastná produkcia (Všetky produkty, ktoré ponúka naša farma na trh sú naše vlastné výrobky, iba pri našich produktoch totiž dokážeme zabezpečiť maximálnu čerstvosť a kvalitu).

.
Ako pri každom inom podnikaní začiatky bývajú ťažké. Pri farmárčení to platí minimálne dvojnásobne. Na našej farme sú zasadené stovky druhov rôznych ovocnín. Nakoľko naša farma vznikal iba koncom roka 2015 je ešte obrovské množstvo rastlín v neprodukčnom veku. Produkty z týchto rastlín budeme pridávať do sortimentu postupne. Už dnes si však môžete pozrieť čo pre Vás pripravujeme v sekcií v príprave.