Cuketa

Tento druh tekvice by sa rozhodne nemal podceňovať. Jeho vplyv na zdravie človeka je skutočne veľmi veľký. Cuketa zásadne pôsobí na detoxikáciu organizmu, okrem toho zlepšuje pohyblivosť čriev, posilňuje svaly a srdce. Je mimoriadne vhodná pri cukrovke, dne, reume a pri problémoch s obličkami. Mnoho spotrebiteľov pred samotným spracovaním ošúpe z cukety šupku. Takýmto spôsobom však prichádza zákazník o značné množstvo minerálov, vitamínov a organických látok, ktoré sú vo väčšom množstve nachádzajú v práve v šupke. Preto odporúčame konzumovať cuketu spolu zo šupkou.

.

Odrody pestované na našej farme v roku 2017

.vhodná pri cukrovke, dne, reume, problémoch s obličkami

Nero Di Milano – Talianska odroda, ktorá vytvára 20 cm dlhé plody, ktoré sú tmavozelenej farby. Odroda obľúbená po celom svete hlavne kvôli univerzálnosti použitia v kuchyni. Hodí sa do zeleninových šalátov, vhodná na pečenie, grilovanie, vysmážanie, dusenie či do polievok.

Cuketa – Nero Di Milano

.

.

Sunstripe – Táto chutná odroda cukety by nemala chýbať na žiadnej grilovačke. Maslová dužina naberá po ugrilovaní na výnimočnej chuti. Je vhodná taktiež na pečenie či iné využitie v kuchyni.

Cuketa – Sun stripe